Beyninizi Ritme Sokan, Çalışmanızı Kolaylaştıran Müzikler Listesi #1

İşinize, dersinize, fikirlerinize, odaklanma konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Çalışırken müzik dinlemeyi seviyorsanız bu liste tam size göre! Bakalım sevecek misiniz?

Handel

Klasik müzik denince akla ilk gelen Bach, Beethoven, Vivaldi’nin 4 Mevsim’i (evet kendisi değil, 4 Mevsim’i) ve Mozart gelir ama bana sorarsanız bunların hepsini alıp dörde çarpabilecek muazzam bir bestekar var: George Frideric Handel. Hayatı çok zor geçen, müthiş eserler icra etmesine karşın dönemin popüler kültürü olan kastrato geleneğiyle yapılan müzikler yüzünden ölümünden sonra değeri ancak anlaşılan bir zat-ı alîdir kendisi.

Kelt Müziği

Gerek bilgisayarda rötuş yaparken, gerekse de 13km’lik günlük fotoğraf baskısı parkurunda taban teperken dinlediğim; renksiz, gri ve duygusuz askerlik günlerinde zihnimi canlı tutan müziklerin başında geliyordu Kelt müziği. Kelt flütü, harp, çello ve santur gibi enstrümanların müthiş füzyonu bu müziği gözlerini kapayıp uzaklara bir an olsun dalmak için eşsiz kılıyor. Ayrıca ritminizi de düzeltmesi garanti.

Skyrim OST

Müthiş oyun Skyrim için Jeremy Soule’ün bestelediği bu şaheseri tarif etmeme gerek yok. Dinleyin, dinlerken çalışın, sonra bana teşekkür edersiniz.

Şimdilik bu kadar yeter sanırım. Devamını ilerleyen günlerde ikinci bölümde bulabilirsiniz. İyi dinlemeler ve çalışmalar!

Serinin devamı için görsellere tıklayın:

n2

n3

n4

Beyninizi Ritme Sokan, Çalışmanızı Kolaylaştıran Müzikler Listesi #5

 

4 Yorum
 1. Nesrin Yıldırım

  Bende bunu takipçi önerisi olarak buraya bırakıyorum:)

  https://www.youtube.com/watch?v=e9GtPX6c_kg

 2. bilimci

  Kelt müziği dinlemeye başladığım andan itibaren çok iyi geldi.

 3. Burak Mehmet Gürbüz

  Sizlerden de gelecek öneriler bekleriz. Çok popüler olmayan ama ufuk açacak müzik önerilerinizi yollayın!

Yorum Yap