Gelecekte Giyeceğimiz 16 İlginç Giysi

İnsanlar, geleceğin neler getireceğini merak ediyor. Ne yiyeceğiz, ne tür araçlar kullanacağız ve elbette, neler giyeceğiz. Biz de gelecekte giyeceğimiz kıyafetler hakkında biraz bilgi edindik. Bazıları çok gelişmiş. Hatta, bilim kurgu filmlerindeki gibi desek yanlış olmaz.

16. Dikişsiz Kıyafetler

Bazı tasarımcılar, kolay, dikişsiz elbiseler giyilebileceğine inanıyorlar. Hava şartlarının böyle giyinmenize imkan tanıyıp tanımayacağı ise soru işareti tabii.

15. Örümcek Elbise

Kalabalık yerleri sevmiyorsanız, özellikle de en yoğun saatlerde, bu elbise tam size göre. Tasarımcısı, bu parçanın birçok kadının favorisi olacağından emin.

14. Çok İşlevli Seyahat Ceketi

Bagajı, yükü olmadan seyahat etmekten hoşlanan insanlar, bir sırt çantası gibi hizmet etmek üzere tasarlanan bu ceketi kesinlikle tercih edeceklerdir. Gelecek, bizim için daha da iyi ürünler ortaya çıkaracaktır.

13. Superflex

Herhangi bir yaralanma sonrasında size fizik tedavi uygulayan, yaranızı iyileştiren bir tasarım düşünün. Bu tasarım, hastaların fiziksel formlarını geri kazanması üzerine hazırlanmış.

 

12. Güneş Enerjisi Önemli

İnsanlık, sürekli olarak alternatif enerji kaynağı arayışında. İşte bu tasarım da hayat kurtaran parçalardan biri olacak gelecekte. Üzerindeki güneş panelleri sayesinde enerji toplayan bu tasarım, cihazlarını hareket halindeyken şarj etmek isteyenler için bir cankurtaran olabilir.

11. Üç Boyutlu Giysiler

Bu üç boyutlu giysinin tasarımcısı, gelecekte, çevremizdeki kişilerin bakış açılarına göre şekil değiştiren tasarımlara imza atıyor. İnsanlar, giyimde de daha pratik yollar arıyorlar.

10. Yeni Nesil Spor Kıyafetleri

Bu uygulama, kişinin bedenini üç boyutlu olarak analiz edip ona göre bir tasarım ortaya çıkarıyor. Bu, hepimiz için çok uzun zamandır düşlediğimiz, yeni ve kişiselleştirilmiş bir spor deneyimi olacaktır.

9. Sentetik Kıyafetler

Yaz aylarında serin ve kış aylarında sıcak kalmanıza yardımcı olan ve biyomalzemelerden üretilen giysileri düşünün. Bu teknoloji, giysilerin çevreye de uyumlu olmasını sağlar.

8. NASA Mars Uzay Kıyafeti

Gelecekte, gezegenlerarası seyahat, birçok insan için günlük bir gerçek olacak. NASA tarafından prototip olarak tasarlanan bu uzay kıyafeti, astronotlar ve Mars’ta yaşayacak insanlar için günlük bir kıyafet olacak.

7. Biyomühendislik Harikası Uzay Tasarımları

Koca koca uzay tulumları giymek yerine, daha rahat tasarımlara sahip olsak iyi olurdu değil mi? Bu fikrin arkasındaki isimler, kişinin farklı bir gezegenin ortamına ve atmosferine uyum sağlamasını amaçlıyorlar. Ne kadar mümkün, meçhul.

6. Kinematik Tasarımlar

Bu elbisenin yaratıcıları o kadar ilham aldı ki, bunu gerçekleştirmek için yeni yazılım ve teknoloji geliştirdiler bile. Elbise, naylon plastikten basılmış binlerce küçük yapraktan oluşuyor. Yapraklar birbirine bağlı ve süreklilik içindeler.

5. Akıllı Telefon Ceketi

Bu ceket, kolunuza dokunarak akıllı telefonunuza cevap vermenizi sağlar. Bildiğimiz bir sonraki şey, aramaları cevaplayan veya video sohbeti mümkün kılan giysilerimiz olacak.

4. Akıllı Kemer

Kıyafetlerin sadece teknolojik ve fütüristik olabileceğini kim söyledi? Aksesuarlar, insanlar için gelecekte teknolojinin kullanabileceği çok önemli bir malzeme olabilirler. Bu kemer, sahibine sağlık bilgisi sağlar ve gün içindeki fiziksel aktiviteleri gözlemler.

3. Yaşayan Ayakkabılar

Gündüz aldığı kir, toz veya hasarı gece saatlerinde kendi kendine onaran, yeni nesil ayakkabılar.

2. Geleceğe Dönüş’ün Meşhur Ayakkabıları

Kendinden yapışkanlı “Back to The Future” ayakkabılarını hatırlıyor musunuz? Hepimiz bir çift almak istedik şüphesiz. Nike, filmin 30. yıldönümü için bu ayakkabılardan 89 çift üretti. Artık evden çıkarken spor ayakkabılarınızı bağlamayarak zamandan kazanabilirsiniz.

1. Beşinci Element Tasarımı

20 yıl önce Jean Paul Gaultier, bilim kurgu filmi The Fifth Element için yüzlerce kıyafet tasarladı. Milla Jovovich, o küçük parçayı giymekte zorlandığını açıklamıştı ancak gelecekte bu tasarımın günlük bir parça haline gelmesi kuvvetle muhtemel.

Kaynak

Yorum Yap