Hayal Gücünüzü Sınırlamayın: LOST

Bu diziyi izlemeden duramayacaksınız!

Avustalya’dan Amerika’ya giden bir yolcu uçağı bir nedenden ötürü rota değiştirir. Uçak nedensiz bir şekilde düşmeye başlar, havada parçalandıktan sonra bir adaya düşer. İlginçtir ki 48 kişi hayatta kalır ve hemen kurtulacaklarını düşünseler de onları kurtarmaya kimse gelmez. Düştükleri tropikal adanın içinde gizli canavalar, kutup ayıları ve yabani hayvanlar vardır. Dizi her bölümde farklı bir kişinin geçmişini göstererek ve her bölümde izleyicinin aklında soru işaretleri bırakarak izlenirliğini artırmıştır.

Olumlu eleştiriler alan ve popüler bir başarı elde eden Lost‘un, ilk yılından itibaren ABC’de yayımlanan her bölümü ortalama 15.69 milyon kişi tarafından seyredildi. 2005 Emmy Ödülleri’nde “en iyi drama dizisi” dalında, 2005 Britanya Akademi Televizyon Ödülleri’nde “en iyi Amerikan ithalatı” dalında, 2006 Altın Küre Ödüllerinde “en iyi drama” dalında, 2006 Screen Actors Guild Ödülleri’nde “en iyi drama dizisi” dalında ödüller alan dizi, birçok önemli ödül kazandı. Sıkı hayran kitlesi elde etmesiyle diğer televizyon dizilerinde, reklamlarda, çizgi romanlarda, web çizgi romanlarında, komedi dergilerinde, bir video oyununda ve şarkı sözlerinde dizinin hikâyesine ya da bir unsuruna göndermeler yapılarak dizi Amerikan popüler kültürünün bir parçası haline geldi. Programın kurgusal evreni, bağlantılı romanlarda, forumlarda, video oyunlarında, alternative reality oyunlarında, The Lost Experience ve Find 815‘da araştırıldı.

Yapım yılı: 2004-2010   IMDB: 8.5

Yapımcı: J.J. Abrams, Damon Lindelof

Yönetmen: Damon Lindelof, Bobby Roth

Oyuncular: Naveen Andrews, Matthew Fox, Jorge Garcia, Josh Holloway, Evangeline Lilly, Michael Emerson, Dominic Monaghan

 

Yorum Yap