İzlerken Sizlere Keyif Verecek 22 Acayip Gif

 Bir tahta parçasını rastgele gibi görünen kesiklerle ustaca ve kontrollü bir şekilde kesen bir el gördüğünüzde merak duygunuz uyanıyor. Ne olacağına dair bir fikriniz yok, fakat merak sizi esir alıyor ve izliyorsunuz. Sonuçta birdenbire ortaya hiç beklemediğiniz bir biçim çıkıyor ve ta-daa! Bu küçük sürpriz, sizi bir hayli keyiflendiriyor.
Aşağıda, gerçek hayatta çok fazla izleme imkanı bulamadığımız, ama internette bulunca gözümüzü almakta zorlandığımız bazı kısa animasyonlar göreceksiniz. Bunların hepsinin ortak noktası, beynimizin “sürpriz” devrelerine hitap etmesi. Bu sürpriz devreleri de bir çok ödüllendirici deneyimde olduğu gibi dopamin adlı kimyasal maddeye bağlı olarak çalışır ve hoş sürprizler beynimizde dopamin salgısını artırarak, bir miktar keyiflenmemize neden olur. Aşağıdaki kısa filmlerin bir kısmı mekanik düzeneklerle, bir kısmı gerçek hayatta pek şahit olmadığımız ağır çekim ve yakın plan deneyimlerle, bir kısmı da şaşırtıcı becerilerle ilgili. Fakat hepsi, beyninize ufacık da olsa “kimyasal ödüller” sunuyor ve o nedenle çoğumuz bunlara bayılıyoruz.
Eminiz sayfayı izledikten sonra, dayanamayıp paylaşacaksınız, çünkü birlikte dopamin salgılamak, tek başına salgılamaktan daha eğlencelidir!

Yorum Yap