TÜBİTAK’tan Lisansüstü Burslarla İlgili Duyuru

[n]Beyin > Haberler 28 Temmuz 2016
1.725

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), bugün yaptığı duyuruyla yurtiçi tüm yüksek lisans ve doktora burs programlarının burs ödemelerini durdurduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası Türkiye’nin içinde bulunduğu “olağanüstü durum”un dikkate alındığı belirtildi.

tubi

TÜBİTAK, 26 Temmuz’da yaptığı açıklamayla, yurtdışı doktora sırası ve doktora sonrası araştırma burslarına başvuru sonuçlarının açıklanmasını da “ileri bir tarihe” ertelediğini duyurmuştu.

Lisans öğrencilerine burs

Kurumun başkanı Prof. Dr. Arif Ergin, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonrası, “temel bilimlere teşvikin artırılması” amacıyla LYS’de ilk 25 bine giren öğrenciyi ayda 750 liradan 2 bin liraya kadar burs vereceklerini açıklamıştı. Çift anadal programını destekleyeceklerini de söyleyen Prof. Dr. Ergin,”İlk 10 bin kişi arasında yer alarak matematik, fizik, kimya ve biyoloji bölümleri haricinde bölümlere yerleşip matematik, fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinde çift anadal programına kayıt yaptıran belirlenen sayıda örgün lisans öğrencisine aylık 750 lira aktarılacak” demişti.

Etiketler: ,
Bu yazı üyemiz tarafından hazırlanıp [n]Beyin Editörü tarafından düzenlenmiştir.
[n]Beyin Üyeleri Ne Diyor?

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Site yorumları geçici olarak kapalıdır.

Facebook Yorumları